“Якою владою ти чиниш це?” (Мт. 21, 23-27).
Подія, описана в Євангелії, відбувається у єрусалимському храмі. Перед тим Христос перевернув столи міняйлів грошей і ослони голубів. Наступного дня знову повернувся до храму навчати людей. Первосвященники були здивовані й незадоволені поведінкою Спасителя. Вони підійшли до Ісуса й запитували Його, якою владою він змінює порядок у храмі. Ісус не дав їм прямої відповіді, бо вони не шукали правди, але приводу засудити Господа на смерть.
Ми також буваємо незадоволені поведінкою, діями Бога. Іноді ставимо Йому подібні запитання: Чи Він має право таке робити? Чому Він так поводиться з нами?: допускає терпіння, хвороби, катастрофи та війни у світі. А тим самим намагаємося перевірити ознаки влади Христа: чи певні речі згідні з іменем Бога. Влада пов’язана з волею людини. Виконуючи певну владу, людина виражає в ній свою волю і бажання або вимоги закону, пов’язані з виконанням її уряду.
Знаємо, що Бог є любов’ю, тому всі Його вчинки містять у собі певне добро. Любов не чинить нікому зла, але бажає лише добра. Коли робимо якесь добро – виконуємо обов’язки, завдання, то вкладаємо в це багато часу і зусиль. Деколи доводиться пройти складну дорогу до успіху.
Щоб зрозуміти Божу волю і добро, яке криється за нею, також потрібен час і зусилля: багато молитви, часта Сповідь і Причастя, які наповняють нас духовним світлом розуміти Божу правду. Коли Ісус проявляє Свою владу, а тим самим любов у нашому житті, то не діє анонімно, а дає нам знаки Своєї присутності та любові, розуміння Своєї волі, промовляє через сумління, людей і Євангеліє.
Коли переживаємо життєві труднощі, важкі завдання, важливо питати Христа не причину Його поведінки, а мету Божої волі чи влади щодо нас. Тоді Ісус дасть відповідь, відкриє добро, яке хоче дарувати нам у різних подіях та обставинах життя.